Papučky Ciciban opäť naskladnené! Ďalšie modely ešte čakáme. Predajňa v Poprade otvorená v Pondelok až Piatok od 10:00 do 17:00 a v Sobotu od 10:00 do 12:00.

Je pohyb naboso pre deti vhodný?

Táto otázka je veľmi častou dilemou mamičiek, pretože mnohé internetové obchody ponúkajú topánočky s mäkkou čisto koženou podošvou, a označujú to za najzdravšiu obuv pre deti. Nie je to celkom tak.

Pohyb naboso je pre nohu najprirodzenejší, a preto je určite vhodný aj pre deti. Je výborný na precvičenie takého svalstva nožičiek, ktoré sa pri chôdzi v topánkach naplno nezapája. Ale pozor, nenechávajte deti behať naboso po tvrdej rovnej podlahe! Prirodzené a zdraviu prospešné je chodiť bosou nohou po mäkkej tráve vonku, prípadne po koberci s vyšším vlasom doma, ďalej po kamienkoch, po piesku a po rôznych nerovnostiach v teréne.

Takže topánočky s koženou podošvou sú dobrý nápad, ak sa v nich dieťa pohybuje po takom povrchu, kde chodidlá dostávajú rôzne impulzy, aby aktivovali svalstvo nôh, ktoré pri bežnej chôdzi nepoužívame. Inak odporúčame na doma obúvať ďeťom klasické papučky s pevnou podošvou a vystuženou pätou.

Ak Vás táto téma zaujíma, prečítajte si nasledovný článok:

http://www.pluska.sk/mamina/zdravie/zdravie-dietata/ako-kupit-dietatu-spravne-topanocky.htm